OCT 29

Przegląd samochodu - nie zwlekaj!
Opublikowany przez: Barbara | Tagi: auto, moto, motoryzacja | Data: 2017-03-15

Samochód potrzebuje przeglądu raz do roku.

Dlatego nie zwlekaj i odwiedź najbliższy warsztat samochodowy,aby sprawdzić, czy twoja maszyna jest cała i zdrowa. W końcu większość ludzi dba o nią jak o własne dziecko;).

Na pierwszy rzut należy sprawdzić instalacje gazowe lublin (instalacja lpg), gdyż stwarzają największe niebezpieczeństwo. Producenci instalacji najczęściej wyznaczają konkretne interwały okresowych przeglądów. Zazwyczaj mieszczą się one w przedziale 10-15 tysięcy kilometrów. Jednakże w przypadku instalacji z wtryskiem gazu, w stanie ciekłym jest to nawet do 60 tysięcy kilometrów.

Cena takiej wizyty zazwyczaj mieści się w cenie do 200 zł,zależy to od firmy oraz przebiegu. Pracownicy warsztatu podczas takiej wizyty wymieniają filtry fazy lotnej i ciekłej, podłączają auto do stacji diagnostycznej,aby sprawdzić mapę wytrysku (niestety czasem potrafi się rozjechać). Sprawdzają również szczelność samego układu.

Do badania technicznego pojazdu z instalacją gazową niezbędne jest okazanie kilku dokumentów. Powinniśmy pamiętać, żeby zabrać ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, świadectwo legalizacji zbiornika gazowego oraz świadectwo legalizacji sposobu montażu instalacji gazowej (dotyczy pojazdów, gdzie instalacja była montowana po 20.04.2001).

Z założenie instalacja lpg pomaga obniżyć koszty przejazdów. Jednakże jeśli nie będziemy korzystać z regularnych przeglądów, niestety skutek może się okazać odwrotny. Źle zamontowana i serwisowana instalacja gazu może prowadzić do awarii silnika, często bardzo kosztownej. Dlatego warto zainwestować w przegląd,aby mieć pewność, że zarówno my, jak i nasze portfele jesteśmy całkowicie bezpieczni.

Przeglądu samochodu należy oczywiście dokonywać w ustalonym wcześniej terminie, ponieważ nieprzestrzeganie grozi karą. Pojazdy o złym stanie technicznym są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych w Polsce, stąd takie zaostrzenie. Normalnie opłata za przegląd kosztuje 126 zł brutto, a dla tych, którzy się spóźnią,będzie to już 252 zł brutto.

Fotorelacja

auto

moto

motoryzacja

Twój komentarz